פתאום הלסת נסגרת טוב

תמי כתבה לי –

בוקר טוב נועה יקרה,
קרה לי דבר מוזר ומרגש ואני מחפשת להבין איך.
כבר חודשים ואולי שנים, שהלסתות שלי אינן סגורות כראוי ונוצר מצב, שאין כמעט סגירה – כאילו חלק מהשינים ואולי אפילו רק אחת נמצאת במצב בולט, שגורם למנשך לא להיות סגור. אני לא אלך לעשות יישור שינים. לא מתים מזה. בתחושה – כאילו לסת אחת אולי ישבה טיפונת הצידה, אבל לא מצאתי איך להזיז כדי שיהיה ויראה נורמלי.
יש תרגיל אחד מתרגיליך, שאני עושה סתם כך במהלך היום – להעלות שפה תחתונה על העליונה היטב ולהרביץ חיוך (ועינים פקוחות חזק ללא קמטים במצח בהזדמנות הזו 🙂 ) וגם אני מאמצת את הסנטר והצוואר (המצאה שלי) כדי למחוק את העדר קו לסת.
ופתאום, הבוקר, השינים נסגרות היטב! המנח של הלסת שונה – כאילו קצר יותר מבחינת אורך הפנים. הכיצד?! אני מרגישה בחלק התחתון של הפנים כאילו הוא כולו יותר קצר. מה יכול ככה לשנות את מנח הלסת התחתונה? זה ממש בן-לילה!
השינוי הוא לטובה, כמובן.
ספרי לי מה את חושבת על כך.

התשובה שלי

הי תמי, קצת קשה לתת תשובה חד משמעית, יכולה לתת השערות, אבל קודם כל להתפעל. אני שמה לב שהמודעות שלך וההתמדה מעוררות השראה!
בנוגע לתחושה שזה קרה בבת אחת – השינוי קורה לאט וכל זמן שעוד לא "במקום" לא מרגישים אותו זו אלפית המילימטר האחרונה שעושה את ההבדל, כמו בסתימה בשן אצל רופא שיניים שמלטש אותה ורק כשבאמת מתאים מרגישים שהכל פתאום מתאים, אז התחושה פתאומית אבל היא תוצאה של תהליך ארוך ושל התמדה.
כן, בהחלט יכול להיות שתרגילי לסת משנים את מנח הלסת, משחררים את השרירים שלחצו כל השנים ומחזירים למקום. ודאי.
נשמע נפלא לגבי הלסת, מחכה לשמוע איך את מרגישה לאורך השבוע, איך זה משפיע על הפנים בכלל, על הלעיסה בפרט, על העיכול… נשמע ממש מעולה! תודה ששיתפת.

איך מבצעים את התרגיל –

  1. מוציאים מעט את הסנטר קדימה
  2. מותחים שפה תחתונה על עליונה
  3. מרימים את זויות הפה לחיוך
  4. פוקחים עיניים גדולות
  5. מחזיקים את התנוחה עד 10 שניות, עד 3 פעמים רצוף.

 

 

עיניים? מצח? שפתיים? איפה להתחיל?