יוגה פנים

יוגה פנים נוצרה כדי לשמור על הפנים שלנו בדרך משעשעת, רצינית, עמוקה ומשמעותית.

יוגה פנים מתעוררת איתי בבוקר, אני עושה פרצופים מצחיקים מול המראה וכבר הרוח שמחה. אני נושמת תוך כדי התרגילים בצורה מבוקרת וכבר הפנים מגיבות. קצת מתיחות וקצת לחיצות עם קצות האצבעות והפנים שלי מוכנות לראות את העולם ולהיראות במיטבי.

יוגה פנים מקבצת תרגילים שונים יחד לאיזורים שונים בפנים ובחיבור של הכל לגוף. אלו תרגילים פשוטים וקלים לעשייה, כמה דקות ביום והפנים מקבלות הזנה, תנועה, רעננות ומוצקות לאורך זמן.

אני נושמת, אני אוכלת, אני עובדת, אני רוצה להראות טוב, אני רוצה להרגיש טוב, אני רוצה לקום בבוקר ולהתבונן במראה, לראות את הפנים שלי ולשמוח שאני דואגת להן באופן טבעי ואמיתי.
אני לא מוסיפה חומרים זרים לגוף לא מרעילה את התאים החשובים שמרכיבים את הפנים שלי, שהם החלון לעולם החיצוני מול כולם, לעולם הפנימי שלי עצמי.

הרגלים ושגרה

איך יוגה פנים נכנסת לחיים

מודעות

יוגה פנים מביאה מודעות לנוכחות שלנו בעולם האישי הפנימי והקרנתו לעולם מסביב, מודעות שעוזרת לקבל שליטה במה שנראה חסר שליטה מקודם – בניראות שלנו לעולם המושפעת מגורמים חיצוניים, ועכשיו מושפעת מהפעולות שנעשה כל יום.

התמדה

קצר וקולע, מורגש תוך שניות ומשפיע באופן כמעט מיידי, זה מה שהופך את התירגול לחוויה מצחיקה ומשעשעת לצד התועלת העצומה שבה. ברגע שיש לנו כל-כך הרבה תועלות קל להתמיד בפעולות שדורשות רק כמה דקות ביום, מתי שמתאים וכמעט בכל מרחב.

שינוי

השינויים לא דרמטיים, אסור שיהיו, כי הפנים שלנו עדינים וצריך להתייחס אליהם כך. התיגול נעשה בהדרגה, ולכן בהתבוננות לאחר תקופת תירגול פתאום מגלים את השינוי הפיזי שמתבטא במוצקות טובה יותר של הלחיים, השפתיים, העיניים… הפנים יכולות לקבל סימטריה שהיתה בעבר והחיים וההרגלים הזיזו מעט הצידה, הקמטים פחות עמוקים, גוון העור אחיד יותר…

יש כל-כך הרבה שינויים קטנים שמצטברים עם הזמן והתירגול, שיום אחד נתבונן במראה ונבין – משהו קורה פה, משהו טוב.

השפעה

מה יוגה פנים עושה לחיים

מחזוריות וחילוף חומרים

נכון שכל הזמן יש חילוף חומרים בפנים, זה הטבע שלנו, אבל נשימה ותרגילים משפרים את המצב הרבה יותר. ככל שעור הפנים מקבל יותר חמצן ומזון, יותר תנועה ושחרור, כך הפנים שלנו שומרות על מוצקות וצעירות לאורך זמן.

  • אם נשמנו נכון אז החמצן משתחרר בגוף ועל פני העור בצורה יעילה יותר.
  • אם הזזנו את השרירים נכון אז האנרגיה זורמת בגוף טוב יותר.

התמונה המצורפת כאן צולמה לפני ואחרי תרגיל בסיסי שנקרא "או גדול" שבוצע 3 פעמים – דקה אחת, תירגול חוזר במשך 10 שניות והפסקה קטנה בין לבין וכבר הפנים מתמלאות חמצן, תנועה, גמישות. זה פשוט נפלא!

כמה דקות ביום והפנים שלך מקבלות את ההזנה הנכונה לכל היום.
מתוך האתר של פומיקו https://faceyogamethod.com

תנועה

יוגה ~ דיוק ~ חוכמה

הפנים שלנו הם מערכת מורכבת שאנו בלי לשים לב כלל מביאים לעולם במבט שלנו החוצה, הם משקפים אותנו על כל הרבדים הקיימים. את הפנים למדנו להזיז לאורך החיים, אבל אלו השרירים שמגלים את הפרצוף האמיתי שלנו, הם אלו שלמדנו להזיז להבעות מסויימות שמזהות אותנו, לפרצופים שמתאימים לתרבות שלנו, הם מתרגלים למספר פעולות קבוע ושוכחים שיש עוד הרבה מעבר לכך, ולכן – יוגה פנים! לעשות פרצופים מצחיקים, להכיר זויות אחרות של הבעות, להבין שיש כיוון לכל הבעה וגם כיוון מנוגד או משלים, להכיר את מערכת השרירים שמתחת לעור, את תרגילי ה"כושר" שאפשר להעניק לשרירים האלו, לחזק מצד אחד, לשחר מצד שני ולהגיע לאיזון אופטימלי דרך תירגול יומיומי.

אבל לא רק שרירים, גם נשימה, נשמה

כל-כך נפלא להכיר פתאום את המובן מאליו ולהבין שאינו מובן מאליו כלל, שהפנים שלנו יכולים להיות שונים אם נתמיד לאורך זמן בחיבור נכון לשרירים, לנשימה, להרגלים, למוסכמות שאימצנו, ונדע לשנות מה שנכון כדי לתת לפנים שלנו עולם חדש וקורן אור.

טיפ לנשימה חכמה

16 שניות - לנשום, לעצור, לנשוף ולשחרר. נשימה מרגיעה וממרכזת. לחזור על כך 3 פעמים ולפחות כמה פעמים ביום. מעולה לרגיעה כללית.

יוגה פנים ואני

הסמכה להוראה, פומיקו טקטסו

בויקיפדיה כתוב –
"היוגה מבקשת לתרום לאיזון הגוף והנפש ולמודעות והכרה עצמית".
היוגה נוצרה בהודו וקבעה נתיב המשלב פילוסופיה, רוח, גוף נפש דרך תירגול גופני ונפשי מסויים. מהודו הגיעה היוגה למערב והתפתחה לתת שיטות רבות ומגוונות, הפכה להיות פופולארית בכל העולם. יוגה משקפת עולם של שקדנות, התמדה, גוף ונפש שזורים יחד ומשפיעים זה על זה בחיבור ואיחוד המביא לתוצאות מופלאות.

ואז לקחת את עולם הגוף על כל חלקיו ולממש במרחב קטן ומשמעותי ביותר, הפנים שלנו.
למה יוגה פנים? כי הכל מתחבר ומשתקף בפנים, ואם ניקח את הפנים שלנו לשיעור יוגה, נגלה את כל החיבורים האלו באים ומתגלים בניצוץ בעיניים, בחיוך השמח, בעור הקורן.

פומיקו טקטסו

בין השאר מורה ליוגה, בגיל 35 עברה תאונת דרכים שהשאירה את הפנים שלה חסרי סימטריה ועייפים. דבר לא עזר עד שיום אחד התבוננה בעצמה והבינה שהיא יכולה לעשות לעצמה, ופיתחה את יוגה פנים.

אני התרגשתי והתחברתי, בשנת 2019 הוכשרתי והוסמכתי ללמד את השיטה לאחר התנסות אישית מבורכת, היום משלבת את הידע של יוגה פנים לצד כל הידע שאיתו באתי, לדרך חיים שמשפיעה על הבפנים דרך הפנים.