מה עם מים

ראינו קמט והחלטנו שצריך לעשות משהו, אז הלכנו ועשינו קצת יוגה פנים ואפילו היה נחמד, אבל הקמט נשאר, או לא ממש נעלם. מבאס משהו כי התאמצנו ממש ותירגלנו ולא שכחנו כל יום לעשות פרצופים מול הראי, ולא נראה שמשהו השתנה.

השינוי הזה מינורי, ונראה אותו רק אחרי כמה זמן של תירגול, אז בינתיים כדי לעשות עוד כמה דברים מהנים שיכולים לעזור לכל השינוי הזה לזוז איתנו מעט מעט קדימה.

מים

70% מהגוף שלנו זה נוזלים. ככה לימדו אותנו עוד כשהיינו בבית הספר. בכלל מים הם מקור החיים, בלי מים לא נוכל לחיות כמובן, אבל בלי מים גם חלק מהנה מהחיים לא יתקיים. תחשבו על ים, על בריכה, על להשקות את הצמחים בגינה והקשת שנוצרת לידינו כך שאפשר כמעט לגעת בה. מים מפכים בנחל שזורם בין העצים, או מים שוצפים במדבר. מים מובנים מאליהם כי יש לנו אותם בברז בלי להתאמץ בכלל, יורד גשם ומכה בחלון ואנחנו מוקפים מים ולא מתרגשים, אלא שלפעמים אנחנו שוכחים לתת את המים הפשוטים האלו לגוף במידה הנכונה, והדרך של הגוף לאותת לנו שהוא זקוק להם זה בקמטוטים קטנים שמופיעים בפנים, למשל מעל השפה העליונה.

אחת הסיבות לקמטים העדינים האלו היא חוסר במים, כמובן שיש סיבות נוספות ולא אצל כל אחד ואחת זו הסיבה העיקרית, אבל אם שמת לב שלשתות מים או לאכול פירות וירקות בכמות שמעניקה לגוף מספיק נוזלים בכל יום זה לא החלק החזק שלך, אז כדאי לשנות הרגל אחת של רוויה ולקבל חזרה עור קורן יותר.

אני אף פעם לא שתיתי מים במידה ה”נכונה”

לפי התזונאים הגעתי לתחושת צמא ולכן עברתי בהרבה את הטריגר לשתות, אמרו לי לשתות ליטר, שני ליטר, כל מיני כמויות שנראו לי מוגזמות באופן קיצוני, אבל ניסיתי.
לפי שיטות אחרות לא צריך בכלל לשתות מים אלא לאכול פירות וירקות אורגניים ושם יש מספיק לגוף, למשל שרה חמו והספר הנפלא שלה “שביל הזהב לריפוי טבעי” שתרם לבריאותי רבות, והיא אמרה לי פעם כשנפגשנו, שהיא שותה אולי 30 כוסות בשנה, ורק אם ממש חם…

אני לצערי לפעמים ניצלתי את האפשרות ולא שתיתי כי לא חייבים, וגם לא אכלתי את כל מה שצריך כדי להרוות את הגוף, ושוב קימצנתי בנוזלים לעצמי, אז יצאתי צמאה כמו תמיד.
עם הזמן גיליתי את המידה הנכונה שלי, משולבת במזון רווי נוזלים במידה, ושתייה יומית במידה, עם מעקב שתיה יומי מצחיק שהמצאתי לעצמי (כל מיני מדבקות וניירות, אל תשאלו…) וככה אני מסתדרת יופי.

בשביל מי שרוצה תזכורות נורמאליות דיגיטליות, הנה שתי אפשרויות להוריד ולזכור לשתות –

עיניים? מצח? שפתיים? איפה להתחיל?