לחיים מוצקות, מציקה ללחיים

מסתכלת במראה בבוקר, בחוץ רוח מזרחית שמייבשת לי את הנשמה, מחזקת את העיגולים מסביב לעיניים ובכלל עושה מצב רוח מזרחי כזה, לא משהו אצלי ימי המזרחית הקייציים. יום כזה גורם לי לחשוב פעמיים על כל תנועה שאני עושה, העור מכווץ ויבש והפנים מקומטות, לא רק משינה, ואז אני שמחה שלפחות יש לי שגרה כלשהי להתחיל איתה את היום. אז עושה פרצוף מצחיק למראה וזה כבר מחייך לי בפנים, תוהה איך להמשיך מכאן עם העייפות של הבוקר (אני אישה של לילה, הבוקר הוא קצת אחרי חצות בשעון הביולוגי) ונוגעת רגע בלחיים, כן, היום אציק קצת ללחיים…

לחיים מוצקות

אני אוהבת לחיים מוצקות, משהו שמעולם לא היה לי באמת, ואיכשהו הלחיים הצליחו עם השנים אפילו קצת ליפול לי למטה בלי שאשים לב. אז היום החלטתי לצבוט אותן קלות ולהזיז כדי שלשם תזרום התודעה וגם האויר והדם וכל מה שצריך, סירקולציה מבורכת.
אתמול לחצו לי הסינוסים (עוד תופעה שקשורה במזרחית הזו) ולכן צבטתי הרבה את הנקודות שקרובות לעצמות הלחיים. היום הנקודות האלו רגישות, לפחות הסינוסים בסדר. לכן מתחילה בשיהוי השרירים שאני רוצה לעבוד עליהם, ואחר-כך מפעילה אותם (הסברון קצר למטה). תרגיל הלחיים הזה הוא חלק מכמה תרגילים שלמים שאפשר לעשות ביוגה פנים , אבל טוב להזיז את השרירים האלו גם סתם ככה בלי תוספות. בכלל טוב להזיז כל שריר לחוד, ככה לומדת להכיר את הפנים באופן הכי יסודי.

אחר-כך התרגילים האחרים, שילוב תרגילי הבוקר היומיים, שוטפת את הפנים ומתחילה את היום.
ככה זה בשגרה, לקחת את התנועות הרגילות ולהוסיף עוד תנועה אחת או שתיים לאיזור שאני הכי רוצה לעבוד עליו היום.
היפה ביוגה פנים שזו שיטה עדינה כמו הפנים ולא דרמטית. כל החלטה היא משהו פשוט שאני עושה או לא, לפי מצב הרוח. לא צריך כאן איזו חוכמת המונים או סבתא מנוסה שתגיד לך מה לעשות, צריך רק הקשבה פנימית, התבוננות במראה, סתם החלטה של רגע, והיום זה יום הלחיים המוצקות בשבילי, אולי יום אחר בשבילך.

מתכון לחיזוק הלחיים –
  1. לשים אצבעות על הלחי מתחת לעיניים ולהרגיש את השריר הקטן שם – כמו בתמונה.
  2. לנסות להזיז רק את השריר הזה 5 פעמים, בלי להזיז את שאר הפנים.

ועכשיו תורך!
– בהצלחה –

 

 

 

במועדון יוגה פנים ביקרת כבר?