מה אומרות עינייך

כל-כך הרבה שירים כתבו על העיניים ומה הן אומרות, וזה אחד האיברים שלעולם לא נראה באופן טבעי אלא רק בהשתקפות הפוכה או בתמונות. לחשוב על כך שאני רואה עיניים כל יום אבל את שלי אני צריכה לשקף מרחוק, גורם לי להבין שאני לפעמים לא רואה את העיניים שלי מקרוב אלא פשוט משתמשת בהן ושמחה על היותן בריאות.

לפני כמה ימים אמרה לי הקוסמטיקאית שלי

"העיגולים השחורים מסביב לעיניים שלך קטנו ממש, נראה שהם נסוגים וצבע הטבעי חוזר ומשתלט על האיזור."
אני רואה את העיניים שלי כל יום במראה, רואה את האיזורים הכהים מסביב, "העיגולים השחורים" שכבר שנים עוטפים את העיניים שלי, ואכן משהו זז שם, מספיק לאט כדי שלא אראה את השינוי אבל מישהי שלא ראתה אותי כבר כמה חודשים מבחינה בו כבר ממבט ראשון.
מעודד ונעים לקבל משוב כזה, במיוחד כי אפשר להגיד שזו אני שיוצרת את השינוי, אני מבצעת תרגיל אחד קבוע שנועד להפחית את העיגולים האלו והנה נראה שהוא עובד!
אפילו אני קטנת אמונה כשמדובר בתהליכים ארוכים, ולכן מזל שהתרגיל הזה גם נעים ביותר לעשייה ולוקח בקושי דקה לתרגל אותו, אז אני חוזרת עליו מדי פעם גם מחוץ לשגרה.

עיגולים שחורים מסביב לעיניים נוצרים מכמה סיבות שונות:
  • גנטיקה – קודם כל העניין הגנטי, יש לכל המשפחה אז גם לך. יכול להיות, אבל כל סיפור גנטי נראה אחרת אצל כל אחד מהמשפחה, לגנטיקה יש טריגרים ולכן רוב הסיכויים שהמצב יכול להשתנות.
  • רגישות, אוכל – תזונה, כן, יכול להיות שיש רגישות למאכל כלשהו והגוף מבטא את הרגישות הזו בעיגולים שחורים מסביב לעיניים, אבל לא רק אוכל אלא אלרגיה באופן כללי נוטה להכהות את העור שמסביב לעיניים.
  • שנים וחשיפה לשמש – וכמובן פיגמנטציה סטנדרטית של חשיפה לשמש או סתם נטייה לכהות העור עם ההתבגרות והשנים.

אצלי כל הסיבות נכונות, גנטיקה (רואים עיגולים כאלו בתמונות כבר מגיל צעיר), אלרגיה – ברור, וגם חשיפה לשמש לאורך עשרות שנים… אני זוכה בכל הנקודות. אז מה אני עושה עם זה?

מטפלת בניטרול אלרגיות כבר הרבה שנים,
נחשפת לשמש אבל במידה,
ועושה תרגיל יוגה פנים כדי לעזור לגנטיקה להשתנות.
מסתבר שזה עובד.

התרגיל מורכב משתי פעולות:

  1. ללחוץ על הנקודה שמתחת לקצה הפנימי של העין – בשתי העיניים יחד.
  2. לטפוח עם האמה והקמיצה בעדינות מנקודה זו לכיוון הרקה וחזרה 5 פעמים.
  3. לבצע את התרגיל 3 פעמים, אפשר פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

אני עושה את התרגיל הזה כבר הרבה זמן והתוצאות מכיעות, אז חשוב להתמיד ולא להתייאש, וכמובן טוב לקבל משוב חיצוני, כמו שאני קיבלתי, אז לא להתבייש ולהשוויץ לסביבה שהתחלת לבצע תרגיל, ומדי פעם לבקש משוב מפרגן.

עיניים? מצח? שפתיים? איפה להתחיל?