יוגה פנים להמונים

אני אוהבת ללמד הרבה אנשים יחד

יש משהו חזק בעשייה משותפת, כאשר כולם מזיזים את הפנים בפרצופים מצחיקים ועוזרים להתגבר על המבוכה הראשונית. בתוך ההמון כל אחד נשאר אנונימי, ולשלב ההיכרות הראשוני האנונימיות הזו לוקחת קדימה ומאפשרת לנסות להתמסר ליוגה פנים כבר מהרגע הראשון.

בפסטיבל היוגה השנה היתה סדנה של יוגה פנים שהפגישה עשרות אנשים עם הדרך הזו ואיתי בפעם הראשונה. נפלא לראות איך בהתחלה יש היסוס וביישנות קטנה, ותוך זמן קצר ביותר מתחיל החיוך לעלות על הפנים, יש מוכנות לנסות פרצופים מצחיקים, עולה ההבנה שכולנו נמצאים בפינה כזו או אחרת של רצון לעשות משהו עם הפנים שלנו, לא משנה בני כמה אנחנו או מאיזה רקע באנו.

במפגשים גדולים אני תמיד מתרגשת מההתמסרות.

היחד מביא להשתתפות עמוקה יותר, לסקרנות לנסות "מה שהם עושים" ולהצליח ליישם כמה שיותר עקרונות עליהם אני מדברת. תמיד עולות הרבה שאלות ותמיד יש תשובות שונות מהפעם הקודמת, כך שאני מרגישה לפעמים כמו בסטנד-אפ מאולתר, מביאה עוד ועוד סיפורים (מצחיקים בדרך כלל, על עצמי בדרך כלל) כדי להמחיש את התשובות המתבקשות, ומלמדת עוד תרגיל שלא חשבתי שאגיע אליו כי לא יהיה זמן.

אחרי מפגש כזה אנשים יוצאים בתחושה שאפשר לשנות.

המשובים שאני מקבלת מרגשים ואני איכשהו שוכחת לבקש שירשמו אותם כך שאוכל לשתף, פשוט עומדים ומדברים איתי עוד ועוד כדי לקבל עוד קצת מהחוויה שבדיוק הסתיימה.

בפסטיבל היוגה למדנו את הבסיס היומי שכדאי לעשות לפנים יחד עם יוגה לגוף. חימום שאפשר לעשות יחד עם היוגה של הבוקר, כמה תרגילי חימום ספציפיים לפנים, מקבץ תרגילים לפי איזורים שונים בפנים ו-שיחרור, שזה החלק החשוב ביותר. לעבוד עם אנשים שרגילים להתאמן באופן קבוע זו מתנה, כי דילגנו על החלק שבדרך כלל עולה במפגש – איך מתמידים. ההבנה בצורך להתמיד כל-כך ברורה שנשארנו עם ההעמקה בתוכן וכך נוצרה סדנה שהעמיקה הרבה יותר ממה שהתכוונתי בהתחלה, הפעימה אותי והשאירה אנשים עם חיוך לאורך כל היום.

~ תמונות מפסטיבל היוגה 2021 ~

עיניים? מצח? שפתיים? איפה להתחיל?